Wodzisławskie psy i koty

Bezpańskie psyStraż Miejska co roku wyłapuje średnio 115 bezpańskich psów, co daje 2 złapane psy każdego tygodnia. W pierwszej połowie bieżącego roku złapanych zostało 61 psów. Gdzie trafiają te psy i co dalej się z nimi dzieje?

Ilość ujętych i przewiezionych przez strażników miejskich

agresywnych lub bezpańskich zwierząt do Służb Komunalnych Miasta:

 

Ilość ujętych bezpańskich psów - tabela

Każdy bezdomny psiak z terenu Wodzisławia Śląskiego wyłapany przez Straż Miejską jest zawożony do przytuliska w Służbach Komunalnych Miasta przy ul. Marklowickiej 21. Tam o zwierzaki dbają wolontariusze ze Stowarzyszenia Na Rzecz zwierząt „Koty Psy i My”. Kilkanaście osób w ramach wolontariatu pomaga psom i kotom znieść bezdomność w jak najlepszych warunkach. Sprzątają, karmią, jeżdżą do weterynarza, wyprowadzają zwierzęta na spacery.

Stowarzyszenie aktywnie poszukuje właścicieli dla znajdujących się w przytulisku zwierząt. Informacje o czworonogach przeznaczonych do adopcji można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia: https://pl-pl.facebook.com/Wodzislawskiepsyikoty. Tam znajdują się zdjęcia i wszelkie informacje o przetrzymywanych zwierzętach.

Wodzisławskie psy i koty

Jeśli poszukujesz czworonożnego przyjaciela, chcesz pomóc, zginął ci pies i szukasz swojej zguby z Wodzisławia i okolic to zajrzyj na profil Stowarzyszenia  https://pl-pl.facebook.com/Wodzislawskiepsyikoty
Jeżeli nie zgłosi się właściciel psa lub nie zostanie on adoptowany wyjeżdża do schroniska w Mysłowicach. ...
W przypadku adopcji, pies zostaje za darmo zaczipowany, odrobaczony i przebadany przez lekarza weterynarii.

Poniżej adresy miejsc, do których trafiają bezpańskie zwierzęta z Wodzisławia Śląskiego:

SKM Wodzisław Śląski ul.Marklowicka 21
tel:32 4555193 /32 4553905
godziny urzędowania : pn-pt 7.00-15.00

Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach
ul. Sosnowiecka 16, 41-400 Mysłowice tel. nr 32 3160885.