Wiosenne porządki

Prace porządkowe przy ul. Armii LudowejPo blisko miesięcznych zabiegach eko patrolu straży miejskiej i rozmowach prowadzonych z właścicielem terenu w dniu wczorajszym uprzątnięte zostały dwa bardzo zaśmiecone miejsca położone w rejonie byłej kopalni KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim.
Jedno z takich miejsc znajdowało się tuż przy drodze na ul. Armii Ludowej, na kopalnianej skarpie, nieopodal osiedla 1 Maja i wyglądało tak:

 

Zaśmiecenie przy ul. Armii Ludowej Zaśmiecenie przy ul. Armii Ludowej

 

Teren po posprzątaniu przez firmę pracującą na zlecenie kopalnianej spółki wygląda teraz tak:

Miejsce po posprzątaniu Miejsce po posprzątaniu

 

Drugie dzikie wysypisko znajdowało się niedaleko wcześniejszego, też przy ul. Armii Ludowej, ale bardziej w głębi terenów kopalnianych. Do miejsca tego prowadzi polna droga. Nieznani sprawcy wiedząc, że jest to miejsce odludne i niezabudowane domami o dogodnym dojeździe bez skrupułów wykorzystywali to i wywozili tu wszelkiego rodzaju zbywające im śmieci jak różnego rodzaju plastiki, papiery, butelki, płachty folii, części samochodowe, opony, zużyty sprzęt RTV i AGD.

Wysypisko na terenie kopalnianym Wysypisko na terenie kopalnianym

 

Wszystkie te śmieci musiał wywieźć na swój koszt  właściciel terenu. Ponadto na drodze dojazdowej do wysypiska właściciel umieści znak drogowy zakazujący ruchu, celem ograniczenia swobodnego dojazdu samochodom ze śmieciami w bagażniku.

Wysypisko po posprzątaniu Wysypisko po posprzątaniu

 

Jak widać na zdjęciach powyższe miejsca wyglądają już estetycznie i nie odstraszają swoim wyglądem. Jak długo tak będzie, to zależy od nas wszystkich. Powszechnym zjawiskiem jest, że po jakimś czasie w tych samych miejscach znów pojawiają się nowe śmieci.
Dlatego też zwracajmy uwagę na wszelkie przejawy zaśmiecania i podejrzane zachowania osób i kierowców w takich miejscach i zgłaszajmy to służbom porządkowym.