Tereny leśne przy ulicy Piaskowej posprzątane

Po interwencji stażników z eko patrolu zostało posprzątane jedno z większych i dość często odwiedzanych miejsc - ulica Piaskowa. To ciekawy rejon na jesienne spacery, dla niektórych miejsce refleksji, spokoju, odpoczynku. Jesienią teren brzózek często penetrowany jest przez osoby zbierające grzyby.

Można tam znaleźć borowiki, kozaki, polaki i inne. Niestety nie wszyscy przychodzą w to miejsce w celach tylko rekreacyjnych. Często zdarza się, że odwiedzający to miejsce wjeżdżają samochodem, by pozbyć się śmieci ze swojej posesji. Wtedy wśród drzew oprócz owoców, runa leśnego znajdujemy śmieci... Wyjątkowo w tym miejscu było ich bardzo dużo.
Dlatego też z początkiem roku zawnioskowaliśmy o ustawienie znaku drogowego B-1 zakaz ruchu, by ograniczyć ten proceder do minimum. Cieszy nas, że udało się uporządkować to miejsce. Tutaj pragniemy podziękować Kompanii Węglowej S.A Odział KWK "Marcel" za wzorową współpracę i szybkie wykonanie zleconych zadań. Teren, który został uporządkowany to bardzo duży obszar, dlatego poniżej umieszczone zdjęcia nie przedstawiają skali problemu,  który występował w tym miejscu.

 

 

 

 

tak dziś tam wygłąda...