Sprawca posprzątał śmieci a inny zaraz naśmiecił

Śmietnisko w lesie przy ul. SkrzyszowskiejNa początku listopada strażnicy miejscy zakończyli czynności wyjaśniające prowadzone w sprawie zaśmiecenia terenów leśnych znajdujących się w rejonie ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śl. Sprawca zaśmiecenia został ustalony i ukarany grzywną w postępowaniu mandatowym.

W lesie przy ul. Skrzyszowskiej w położonym na uboczu, mało uczęszczanym miejscu nieznany sprawca, niezauważony przez nikogo porzucił dużą ilość odpadów takich jak kartonowe pudła, worki foliowe, opakowania i listwy plastikowe, papiery. Przeprowadzone przez strażników czynności doprowadziły do ustalenia firmy z Rybnika, z której te odpady pochodziły. Wkrótce ustalony również został sprawca, który wysypał te śmieci do lasu.
Sprawca za swój czyn otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz nakaz posprzątania powstałego śmietniska co też uczynił.

Kilka dni po posprzątaniu terenu w tym samym miejscu pojawiły się nowe śmieci porzucone przez kolejnego nieodpowiedzialnego sprawcę, który natychmiast wykorzystał świeżo uprzątnięty kawałek polany do pozbycia się swoich śmieci.

 

Śmietnisko w lesie przy ul. Skrzyszowskiej