System ostrzegania i informowania

System ostrzegania i informowaniaOd kilku dni na terenie miasta działa bezpłatny system ostrzegania i informowania mieszkańców miasta Wodzisławia Śląskiego.

System został wdrożony przez Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego celem informowania mieszkańców o różnego rodzaju zagrożeniach, ostrzeżeniach i informacjach dotyczących bezpieczeństwa w mieście. System będzie też służył do informowania o utrudnieniach komunikacyjnych, imprezach, koncertach i innych ważnych wydarzeniach na terenie miasta.

Informacje o ww. zdarzeniach przekazywane będą bezpłatnie w postaci wiadomości SMS na telefon komórkowy lub poprzez specjalną aplikację dostępną dla posiadaczy telefonów typu smartfon. Użytkownicy aplikacji będą otrzymywać powiadomienia w rozszerzonym zakresie np. ze zdjęciami, filmami, plikami audio.

Każdy mieszkaniec zainteresowany otrzymywaniem informacji o ww. zdarzeniach powinien zarejestrować się w systemie poprzez wysłanie odpowiedniego SMSa lub pobrać aplikację na smartfona i zarejestrować swój profil w Komunikatorze SISMS. Szczegóły jak tego dokonać podane są w niżej zamieszczonej ulotce.

 

Ulotka